Яка тепла підлога економічніша?

Для того щоб тепла підлога була економічною, необхідно правильно зробити попереднє утеплення. Далі – підібрати потужність таким чином, щоб вона відповідала режиму експлуатації. Як це правильно зробити?

Перше. Щодо утеплення основи. Найбільш популярним та ефективним є екструдований пінополістирол. При мінімальній товщині він має максимальні теплоізолюючі показники. Залежно від типу приміщення, його рекомендована товщина, повинна становити від 2 до 5 і більше сантиметрів. Якщо це, наприклад, житлова кімната, ванна, кухня і санвузол у квартирі - достатньо і двох сантиметрів. Якщо йдеться про балкон, лоджію або веранду - не менше 5 сантиметрів. Чим якісніше утеплення - тим швидше відбуватиметься нагрівання і тим менше на це електричної енергії буде витрачатися.

Другий аспект – режим використання.

Якщо ви хочете щоб система була здатна обігрівати приміщення, як основне і резервне джерело тепла - необхідно укласти її на правильній площі, а також повинна бути достатньої потужності. Площа – від 70% відносно всієї площі приміщення, де є тепловтрати через вікна, двері. Потужність – оптимально мати показники тепловтрат у приміщенні, щоб оперуючи ними підібрати її, без зайвого запасу. Як правило, інформації з тепловтрат немає і в цьому випадку, потужність системи обирають таким чином. Якщо це добре утеплене приміщення – на другому поверсі та вище, потужність на один кв. м. може становити від 150 ватів на квадратний метр. Якщо це перший поверх – від 170 вт.

У ситуації, якщо приміщення має "стандартне" утеплення або погано утеплене, продуктивність системи електричної теплої підлоги має бути від 170 до 200 і більше ват, на квадратний метр.




Яка ж потужність тієї чи іншої теплої підлоги?

Якщо говорити про найбільш популярний варіант, кабельну систему обігріву, ситуація різна.

Так, наприклад, нагрівальний кабель, який найчастіше укладається у шар стяжки, шляхом зміни кроку монтажу (від 7.5 до 12.5 сантиметрів) може дати потужність у перерахунку на кв. м. – від 150 до 220 ват. Подібного діапазону потужності достатньо для використання системи у різних режимах.

Потрібно відзначити, що гріючий мат у плитковий клей, як правило, має потужність 150 ват, на кв. м. Рідше – 200 ват.

Обидва згадані варіанти, працюють за технологією резистивного нагрівального кабелю, якій вже близько ста років. За весь час, це рішення підтвердило свою надійність, безпеку, а також безвідмовну експлуатацію протягом десятиліть.

Що ще впливає на економічність теплої підлоги?

Система управління – терморегулятор. Якщо ви будете використовувати механічний терморегулятор - витрати на експлуатацію системи будуть вищими. Адже досить частою є ситуація, коли вранці увімкнувши теплу підлогу, ви пішли на роботу, забувши її вимкнути.

Інша ситуація при використанні програмованих пристроїв. Крім того, що можна запрограмувати графік увімкнення та вимкнення, також деякі моделі дозволяють керувати віддалено, за допомогою програми встановленої на смартфон.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання – зв'яжіться з нами – постараємося допомогти та підібрати потрібне рішення.

Заявка на безкоштовну консультацію