Як зробити теплу підлогу на кухні?

Коли йдеться про приміщення з вологими зонами, необхідно вибирати максимально безпечну теплу підлогу. Вона повинна бути герметичною та мати заземлюючий контур. Вибір таких систем досить широкий. Від бюджетних рішень до продукції преміальних виробників.

Правильність вибору залежить від декількох факторів:

- тип підлогового покриття;

- наявності або необхідності облаштування чистової стяжки;

- використання в якості основного або комфортного обігріву.

Оптимальним покриттям, яке використовується в зонах обігріву з підвищеною вологістю, є керамічна плитка. Вона не має обмежень за температурою нагрівання, може експлуатуватися спільно з електропідлогою, яка є основним або додатковим джерелом тепла в приміщенні. Наявність інформації про тепловтрати спростить і зробить вибір максимально правильним.

У разі використання ламінату, паркету, лінолеуму. Зверніть увагу на рекомендації виробника даних підлогових покриттів, щодо можливості укладання поверх теплої підлоги. А також, відносно температурного режиму експлуатації. Досить часто, ламінат, паркет або паркетна дошка мають обмежену максимальну температуру нагрівання, на рівні від 27 до 29 С. Однак, з'являються зразки від відомих виробників, які рекомендують і вищу максимальну температуру експлуатації.

Як, все-таки, робити електропідлогу на кухні?

Цей процес радимо розбити на такі етапи:

- вибір типу гріючого елемента;

- визначення зон нагріву;

- тип терморегулятора та місце його встановлення.



Щодо виду електропідігріву.

Для монтажу в стяжку, товщиною від 3 до 5 сантиметрів, використовується нагрівальний дріт стандартної потужності – від 17 до 20 ватів на погонний метр. Крок укладання – від 7.5 до 10 сантиметрів, в залежності від режиму експлуатації. Рекомендації слушні при використанні керамічної плитки. Якщо покриттям буде ламінат – не рекомендується використовувати системи високої потужності.

Безпосередньо в клей для плитки, встановлюється гріючий мат, на основі кабелю або кабель в плитковий клей. Мат більш легкий у монтажі, оскільки представляє смамоклейку синтетичну або скловолоконну сітку із вже закріпленим тонким кабелем. Монтаж максимально простий та займає мінімум часу.

У випадку з будь-яким видом дроту - він фіксується з певним кроком, за допомогою попередньо закріпленої монтажної стрічки. Укладання займає більше часу і потребує вищої кваліфікації майстра.

Також, виготовляються мати, для монтажу на чистову поверхню стяжки, сухим способом під ламінат, паркет або паркетну дошку (DEViDry, Comfort Heat CATE-80).

Наступний вид – інфрачервона плівка. Також, встановлюється на стяжку, сухим способом, перед укладанням ламінату або паркету. Проте, дана система має особливості експлуатації. Найголовніша – монтаж у сухій зоні. Оскільки, вона не є на 100% герметичною, на відміну від будь-якого виду кабельного обігріву, а також не має заземлюючого контуру.

Альтернатива – монтаж тонкого нагрівального кабелю у штроби. Незважаючи на більш трудомісткий монтаж, у порівнянні з укладанням інфрачервоної плівки, цей варіант є більш надійним та безпечним. Оскільки має заземлювальний контур, герметичний і термін експлуатації становить до 60 років.

Рекомендовані, обов'язкові зони обігріву на кухні:

- вздовж робочої, кухонної зони;

- під обіднім столом.

Невід'ємною частиною системи є терморегулятор. Він може монтуватися в блок із вимикачами та мати різний функціонал.

Для того щоб отримати додаткову консультацію або безкоштовний розрахунок теплої підлоги – замовте зворотний дзвінок, залиште заявку або зателефонуйте.

Заявка на безкоштовну консультацію