Як зробити бетонну підлогу теплою?

Залежно від етапу, на якому виникло це питання, а також типу приміщення, є різні варіанти. Якщо приміщення проектно холодне, має тонкі перекриття або стіни без утеплення, рекомендується почати з правильного утеплення.

Це потрібно для того, що навіть якщо ви вирішите змонтувати систему обігріву підлоги, вона може бути недостатньо ефективною, через високі тепловтрати.


Найпоширеніші способи пасивного утеплення бетонної підлоги:

- пінопластовими кульками, залитими в цементно-піщану стяжку;

- керамзитом (також є елементом стяжки підлоги);

- екструдованим пінополістиролом, який надалі заливається стяжкою.

Концентрація/вміст пінопластових кульок або керамзиту залежить від технічних характеристик приміщення, що ремонтується. Важливо, рівномірно розподілити утеплювач у будівельній суміші.


Екструдований пінополістирол також вибирається в залежності від характеристик приміщення. Його мінімальна товщина становить від 20 мм. У холодних зонах (балкон, лоджія, веранда) найчастіше застосовують пінополістирол, товщиною 50 міліметрів.

Якісно виконаний шар теплоізоляції зведе до мінімуму тепловтрати.




Надалі існує три способи примусового утеплення бетону:

- гріючий кабель;

- нагрівальний мат;

- інфрачервона плівка.


Нагрівальний дріт монтується у шар цементно-піщаної стяжки, товщина якої становить від 30 до 50 сантиметрів.

Системи цієї категорії є одними з найдоступніших і представлені в широкому асортименті цін. Можуть використовуватися як додаткове, комфортне або основне джерело тепла. Для того щоб отримати рівномірне нагрівання, необхідно правильно підібрати крок укладання.

Також, можливе використання нагрівального кабелю, тільки тонкого, в шар плиткового клею, на готову стяжку. У цій ситуації ще важливіше підібрати правильний крок. Якщо вам потрібна консультація з цього питання - залиште заявку або зателефонуйте. Підкажемо як зробити правильно.


Також у шар плиткового клею монтується гріючий мат. З технічної точки зору, це синтетична сітка, на якій з фіксованим кроком закріплений тонкий нагрівальний кабель.

Переваги - простота установки, неможливо помилитися з кроком укладання гріючого проводу. 


Останній спосіб обігріву – інфрачервона плівка.

Монтаж відбувається на чистову стяжку під плаваючі покриття (ламінат, паркет, паркетна дошка та інші).

Всі перераховані типи електро підлоги, можуть бути як основним, так і додатковим/комфортним джерелом тепла.

Якщо у вас виникли питання, а також необхідно правильно підібрати систему електропідлоги – наші фахівці проконсультують і підберуть варіант, який відповідає конфігурації приміщення, вашим вимогам.

Заявка на безкоштовну консультацію