Як змонтувати плівкову теплу підлогу у ванній?

Незважаючи на популярність цього виду електричної теплої підлоги, його не можна укладати у ванній. Чому? Відповідь проста. Насамперед — це небезпечно. До того ж, під великим питанням - ремонтопридатність при такому способі монтажу.

Відповідаючи на першу частину питання, щодо безпеки, варто відзначити відразу кілька моментів.

Перше. Подібні системи не мають заземлювального контуру. При експлуатації у вологих приміщеннях, ця умова повинна дотримуватися обов'язково. Адже ніхто не хоче отримати аналогію електричного стільця?

Друге. Система не є герметичною. Всі з'єднання здійснюються майстром у момент монтажу, за допомогою клем та бітумної ізоляції. Бітумна ізоляція не захищає від попадання вологи, а є ізолятором у разі нагрівання клеми (при неправильному обтисканні).

Навіть якщо ви знехтували вимогами безпеки і вирішили використовувати у ванній плівкову теплу підлогу, варто відзначити нерементопридатність у разі виходу з ладу або, навіть, через клему, яка відійшла. Визначити місце поломки або клему, що відійшла - неможливо під шаром гідроізолюючих матеріалів, клею, плитки. Щоб знайти місце поломки - необхідно повністю демонтувати підлогове покриття.

Більш правильний, безпечний та ремонтопридатний варіант - кабельний обігрів (нагрівальний кабель або мат.)



Безпека. Навіть найдоступніший гріючий мат або нагрівальний кабель, мають заземлюючий контур.

Кабель укладається в цементно-піщану стяжку, що має товщину, від 3 до 5 сантиметрів. Також, виробляється тонкий провід, для укладання, безпосередньо в клей для плитки.

Якщо стяжка вже готова - оптимальним вибором буде гріючий мат в плиточний клей.

Він укладається в шар плиткового клею, не підвищуючи рівень фінішного покриття для підлоги. Крім того, це відмінний варіант для швидкого самостійного укладання. Це пов'язано насамперед з його конструкцією. Це самоклеюча сітка, на якій вже закріплено гріючий провід, з правильним кроком. Можливість помилки, внаслідок вибору неправильного кроку укладання – відсутня.

Також, на чистову стяжку під кахель можна монтувати, раніше згаданий тонкий кабель.

Крім безпеки, безперечною перевагою кабельної підлоги, є її ремонтопридатність.

Ці системи досить надійні - виробляються майже сто років. Відомі випадки безперервної роботи протягом 30 років. Вони частіше демонтується не через поломку, а через необхідність провести ремонтні роботи в приміщенні. Навіть за десять років може виникнути потреба освіжити ремонт, не кажучи про тридцять років - здійснити капітальний ремонт.

Діагностика ушкодженої зони відбувається досить точно. Не потрібно знімати все покриття для підлоги, для усунення несправності. Достатньо вибити одну плитку, встановити ремонтну муфту, і система без проблем працюватиме ще багато років.

Якщо у вас виникли питання – залиште заявку або зателефонуйте.


Заявка на безкоштовну консультацію