Як відремонтувати теплу підлогу?

Незалежно від виду поломки, рекомендуємо звернутися до фахівців для діагностики несправності та її усунення. Однак, якщо ви впевнені у своїх силах - опишемо ситуації, які найчастіше зустрічаються. Без підготовки – не повторювати!

Найчастішими причинами є будівельні помилки, які призводять до несправностей. Як їх уникнути?

Найчастіша – пошкодження нагрівального дроту, в т. ч. гріючого мату, під час монтажу, заливки стяжки, укладання плитки.

Нагрівальний резистивний кабель має жорстку ізоляцію. Завдяки використанню цілісного екрану, виконаному з тефлону або інших високоміцних матеріалів, досить добре захищений від механічного впливу. Завдяки чому добре переносить, зберігаючи працездатність і цілісність, навіть ходіння по ньому в робочих чоботях. Але, краще все-таки, не ходити ньому, переступати.

Але, від більш серйозного механічного впливу не захищений (поріз ножем, болгаркою, гострим предметом та іншими способами).

Як уникнути та швидко діагностувати механічне пошкодження?

Після монтажу системи, а також після завершення кожного етапу будівельних робіт – перевіряти опір на відповідність заявленому виробником (вказується на упаковці, або на бирці, прикріпленій до кабелю/мату).

Якщо він відрізняється – потрібно шукати пошкоджене місце та здійснити його ремонт (слід звернутися до фахівців). Як правило, ремонт, не залитого будівельною сумішшю кабелю, відбувається в офіційному сервісному центрі без порушення гарантії. Ремонт пошкодженої ділянки здійснюється за допомогою паяння або установки гільз та герметизації з'єднання, за допомогою клейової термозбіжної трубки.




Також, часто зустрічаєма помилка - укорочення нагрівального кабелю, внаслідок чого можуть істотно змінюватися характеристики. Для того щоб такого не сталося – слід правильно підібрати довжину і площу теплої підлоги. Для того, щоб правильно це зробити - зверніться до нас. Неякісно виконана муфта укороченого кабелю може бути додатковою причиною виходу з ладу.

Вкорочувати провід обігріву не можна!

Також важливою умовою є відсутність повітряних порожнин у стяжці або плитковому клеї.

Кабель надмірно перегрівається у повітряній бульбашці та перегорає.

Якщо він все-таки перегорів, ремонт починається з пошуку пошкодженої ділянки за допомогою спеціального обладнання.

Надалі – відновлення, за описаною раніше схемою.

Також поширена причина виходу з ладу - поломка або неправильне розташування, внутрішньо підлогового датчика температури.

У першому випадку – провоздійснюється діагностика шляхом вимірювання опору.

При невідповідності - датчик, що вийшов з ладу, змінюється на новий, котрий має такий же опір.

У разі неправильного розташування (установка поза зоною обігріву) – необхідно зняти підлогове покриття/плитковий клей/стяжку та зробити монтаж коректно (рівновіддалено від гріючих жил).

Отже, основні правила, дотримання яких дозволить уникнути поломки:

  • перевірка опору, на відповідність заявленому виробником;
  • стяжка або плитковий клей не повинні містити порожнечі, повітряні бульбашки та тріщини;
  • перевірити правильність установки датчика температури.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання або потрібно підібрати комплект теплої підлоги, який відповідає характеристикам приміщення, залиште заявку на сайті або зателефонуйте.

Заявка на безкоштовну консультацію