Як вибрати теплу підлогу відгуки!

Електрична тепла підлога є не новою системою обігріву. Перші зразки були вироблені компанією Nexans, майже сто років тому. Відгуків, про роботу подібних систем накопичилося чимало. Насамперед, цікавий негативний досвід використання електричної теплої підлоги. Він є.

Більшість негативних відгуків пов'язані з неправильною технологією монтажу, на противагу рекомендаціям виробників таких систем та фахівців.

Насамперед важливо підібрати систему виходячи з режиму її майбутнього використання - це буде основне або додаткове джерело тепла в приміщенні. Якщо, при використанні електро підлоги, як додаткового джерела тепла, що забезпечує лише комфортну температуру покриття, все просто. Важливо лише змонтувати в тих зонах, де необхідно підтримувати комфортну температуру підлогового покриття. Так, у ситуації, коли необхідно, щоб тепла підлога обігрівала приміщення в цілому – все складніше. Помилка при виборі та розрахунку теплої підлоги може дорого обійтися.




На даний момент на ринку представлено два типи систем, робота яких заснована на різних принципах, а саме: резистивний кабель або інфрачервона плівка.

У першому випадку, мова йде про нагрівальний кабель або гріючий мат. Кабель, як правило, монтується у шар цементно-піщаної стяжки, товщиною від 30 до 50 міліметрів. Він виробляється різної потужності, у перерахунку на один погонний метр. Змінюючи крок укладання, можна отримати необхідну потужність, достатню для використання такої електропідлоги в різних режимах та у комбінації з різними покриттями для підлоги.

Якщо електрична тепла підлога буде єдиним джерелом тепла в квартирі, будинку або офісі, її рекомендована потужність повинна бути не менше 170 ват, на один квадратний метр. Якщо мова йде про проектно-холодні приміщення (балкон, лоджія, веранда) - від 200 ват, на один кв. м.

Гріючий кабель дозволяє отримати будь-яку потужність, у перерахунку на один квадратний метр, зміною кроку його укладання. Це може бути діапазон від 7,5 до 12,5 сантиметрів.


Типом кабельного електричної теплої підлоги, яка заслужено набула популярності, є гріючий мат.

Фактично, це тонкий нагрівальний кабель, який закріплено на синтетичній сітці, що сама клеїться, з кроком, що передбачає монтаж в шар плиткового клею. Найчастіше, він має потужність 150 вт, рідше – 200 ват, на квадратний метр.

Технічно, це той же резистивний нагрівальний кабель, тільки більш тонкий, який закріплено на синтетичній сітці. Товщина мату від 1.5 мм. Завдяки подібній компактності його можна використовувати в тих приміщеннях, де неможливе підвищення рівня фінішної поверхні підлоги.


Гріючий мат монтується безпосередньо в шар клею, на готову стяжку. За рівнем надійності – обидві види систем аналогічні, оскільки повністю виконані на заводі, у різних довжинах чи площах. Відгуки клієнтів, які змонтували такі системи, це підтверджують. Важливо лише дотримуватися нескладних рекомендацій при їхньому укладанні.

Інфрачервона плівка, набула широкого поширення, насамперед, завдяки доступній ціні. Проте, є певні обмеження щодо її використання. Насамперед, варто враховувати, що вона монтується виключно сухим способом під ламінат або паркет. Монтаж у шар будівельної суміші – заборонено. Це пов'язано з тим, що дана система не має 100% герметичності, оскільки всі з'єднання здійснюються під час монтажу.

Якщо ви не знайшли відповіді на своє питання щодо вибору теплої підлоги – залиште заявку на сайті або зв'яжіться з нами. Допоможемо підібрати оптимальний варіант, який відповідає технічним параметрам приміщення.


Заявка на безкоштовну консультацію