Як вибрати теплу підлогу на балкон?

Правильний вибір електричної теплої підлоги на балкон залежить від режиму експлуатації (єдине або додаткове джерело тепла), етапу на якому буде монтуватися (у стяжку, в клей), типу покриття для підлоги.

Найбільш часто зустрічаємою ситуацією, є використання електричної теплої підлоги на балконі, як єдиного джерела тепла. Щоб вона виконувала свої функції, необхідно правильно підібрати потужність, тип системи і вид підлогового покриття.



Також важлива площа монтажу. Рекомендується, щоб у цій ситуації це було не менше 70% від усієї площі приміщення.
Потужність – від 170 ват, на один кв. м. Оптимальний варіант - нагрівальний кабель, встановлений у шар стяжки чи плиткового клею. Використовуючи його, можна отримати потужність від 165 до 200 ват, на кв. м. Відповідно, рекомендоване покриття підлоги, для використання з системою підвищеної потужності - керамічна плитка. Ламінат може не витримати температурних перепадів та швидкого нагріву – розійдуться замки, втратить зовнішній вигляд.

Проте, роботи з утеплення підлоги, рекомендуємо починати з облаштування теплоізоляції, одним із способів:
  • екструдований пінополістирол. Стійкий до вологи, має гарні теплоізолюючі властивості.
  • пінопластові кульки або керамзит у стяжку. Товщина «пирога» підлоги буде вище, ніж у першому варіанті.
  • Відсутність попереднього утеплення основи підлоги, на балконі або лоджії, може спричинити погану роботу системи. А саме - тепловтрати, перевищать потужність теплої підлоги - витрата електричної енергії буде суттєвою, а підлога недостатньо теплою.
Не рекомендується використання деформуємих утеплювачів (наприклад, спінений поліетилен). Вони можуть бути причиною просідання стяжки, клею та утворення тріщин. При попаданні в тріщини нагрівальний кабель або мат рано чи пізно виходять з ладу.
Отже - шар цементної суміші, в який монтується нагрівальна система, на основі резистивного кабелю, повинен бути однорідним.

Залежно від наявності або відсутності стяжки, типу покриття для підлоги, вибір можливий з:
  • гріючого кабелю;
  • мату;
  • інфрачервоної плівки.

Саме в цементно-піщану стяжку (товщиною від 3 до 5 сантиметрів) монтується нагрівальний кабель, зафіксований за допомогою монтажної стрічки.
Якщо стяжка вже облаштована – варто зупинити свій вибір на тонкому нагрівальному кабелі. Той чи інший варіант, рекомендується, в залежності від режиму експлуатації.

Якщо планується монтувати ламінат, паркет, паркетну дошку і чистова стяжка вже облаштована - варто вибирати з інфрачервоної плівки і матів для монтажу сухим способом, на готову цементно-пісчану стяжку.

Але, варто враховувати, що натуральні покриття, ламінату, паркетна дошка та паркету мають обмеження по екплуатаційному температурному режиму. Зазвичай, трохи більше 100 – 120 Вт/кв. м. Цього може бути замало, тим більше на балконі або лоджії.

При облаштуванні підігріву під керамічну плитку, рекомендована потужність така:
  • за наявності інших джерел тепла – до 150 – 160 Ватт/кв. м.;
  • у разі використання, як основне опалення – до 225 Вт/кв. м.
Для того, щоб отримати додаткову консультацію та підібрати оптимальний варіант – замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте: 063 0564344
Заявка на безкоштовну консультацію