Як вибрати теплу підлогу кабель чи мат?

Для того щоб зробити правильний вибір, системи електричного обігріву підлоги, необхідно знати майбутній режим експлуатації, вид підлогового покриття, поверх на якому розташовано, наприклад, квартиру. Робити вибір виключно, керуючись доступною ціною – неправильно.

Насамперед - система повинна відповідати технічним характеристикам приміщення.

Виходячи з цього, слід підібрати систему у будь-якому ціновому діапазоні з різними характеристиками – асортимент рішень зараз досить широкий.


Гріючий кабель та мат виготовляються вже близько ста років. Вони зарекомендували себе, як надійні та довговічні системи, котрі зберігають працездатність протягом десятиліть. В першу чергу завдяки тому, що кожен комплект кабельної теплої підлоги повністю збирається на виробництві, включаючи перехідну і кінцеву муфти. Це забезпечує 100% герметичність та безпеку. Також, резистивний нагрівальний кабель, який і є гріючим елементом, не втрачає своїх характеристик, протягом часу. Важливо лише обрати правильно, саме те рішення, яке задовольнятиме технічним вимогам приміщення та вірно здійснити монтаж. Якщо порівнювати, за надійністю та довговічністю роботи - провід і мат не поступаються один одному. Основна різниця у способі монтажу, етапі на якому це відбувається.




І так, якщо планується заливка цементно-піщаної стяжки, краще зупинити свій вибір на нагрівальному кабелі. Він фіксується за допомогою попередньо закріпленої, до бетонної основи підлоги, монтажної стрічки. Залежно від того, чи буде система теплої підлоги основним або додатковим джерелом тепла, гріючий кабель, фіксується з різним кроком – від 7.5 до 12.5 сантиметрів.

Найчастіше крок укладання становить 10 сантиметрів.

Він може бути різної потужності – від 10 до 20 ват, на один погонний метр.

Комбінуючи крок укладання, можна отримати достатню потужність, як для основного так і для додаткового обігріву.

Також кабель можна укладати в цементно-піщану стяжку або плитковий клей. Йдеться про різні дроти. Відмінність, між ними, у товщині та потужності, у перерахунку на один погонний метр.


Для установки в шар плиткового клею, найчастіше застосовується гріючий мат.

Він максимально компактний і не підвищує рівень фінішного покриття для підлоги. Також він може монтуватися в шар тонкої стяжки, під ламінат або паркет.

Мат дорожчий за провід, але його перевага - максимальна готовність для швидкого монтажу, у тому числі самостійного.

Це синтетична або скловолоконна сітка, із закріпленим на ній тонким гріючим кабелем. Товщина мату – не більше 5 мм. У деяких виробників є - товщиною 3 міліметри. Завдяки чому, подібним характеристикам, він є ідеальним рішенням для приміщень, де неможливо підняти рівень підлогового покриття. Наприклад, навіть якщо змонтувати найтонший нагрівальний дріт, за рахунок нерівномірності прилягання його до основи підлоги та додаткової висоти монтажної стрічки, він буде займати більше місця, ніж мат.


Також, важливим критерієм для покупки мату або кабелю є потужність на один квадратний метр. Якщо необхідно підтримувати комфортну температуру покриття для підлоги, достатньо потужності в 150 ват на кв. м. Якщо потрібно, щоб електрична тепла підлога єдиним джерелом тепла, наприклад, у квартирі – потужність може становити від 170 до 200 ват, на кв. м. Багато залежить від рівня тепловтрат, поверху на якому розташована квартира. Також електропідлога, яка є єдиним джерелом тепла, повинна займати мінімум 70% від загальної площі.


Управління нагрівальним матом або дротом, здійснюється за допомогою терморегулятора: механічного або програмованого. Використовувати електричну теплу підлогу без терморегулятора заборонено.

Виникли питання? Залишіть заявку або зателефонуйте – постараємося на них відповісти.

Заявка на безкоштовну консультацію