Як вибрати теплу підлогу для квартири?

Перед тим як зупинити свій вибір на тому чи іншому варіанті, необхідно відповісти на такі запитання:

  • чи будуть інші джерела тепла, у приміщеннях з електропідлогою;
  • наявність/відсутність облаштованої стяжки;
  • тип фінішного покриття для підлоги,
  • ступінь автоматизації системи управління.

Як правило, в будинках старої забудови центральна система опалення реалізована, у вигляді вертикальних стояків, без можливості встановлення індивідуальних приладів обліку теплової енергії.

У такому випадку (за винятком балконів та лоджій) тепла підлога використовуватиметься як комфортний підігрів. Рекомендована потужність для цієї ситуації – до 150 – 170 Вт/кв. м.

У холодних, погано утеплених будинках, з недобре працюючим центральним опаленням, а також для балконів та лоджій, рекомендована потужність – від 170 до 220 Вт/кв. м

У сучасних, добре утеплених будинках, часто зустрічається горизонтальне розведення системи опалення, з можливістю установки індивідуального лічильника тепла. У даній ситуації потужність 150-160 Вт/кв. м., як правило, достатньо для використання як основного опалення. Але, також, можна змонтувати із запасом потужності, до 220 Вт/кв. м.

У такому випадку користувач може вибирати дешевше джерело тепла.




Електро підлога, в квартрирі у поєднанні з сучасною системою управління, часто стає більш вигідною в експлуатації, у порівнянні з центральним водяним опаленням.

Наступний етап – планування оптимального «пирога» підлоги, враховуючи технічні умови.

За наявності чистової стяжки, безпосередньо в шар клею для плитки, досить просто змонтувати нагрівальний мат, на основі резиствиного кабелю. Перевага - простота монтажу, навіть самостійного.

Якщо стяжка ще буде облаштовуватися, а також мати товщину від 30 до 50 мм - оптимальний варіант, за вартістю, гріючий кабель. Його монтаж слід довірити професіоналам, або (при самостійному монтажі) – детальніше розібратися у відповідних технічних нюансах.

  • Перевага – вартість нижча порівняно з матом.
  • Недолік – процес установки більш трудомісткий, потребує певних знань та кваліфікації.

Залежно від вибраного покриття для підлоги, тип нагрівальної системи буде різною.

Найменш вимоглива – керамічна плитка. Вид електропідлог, які можуть використовуватись в цій ситуації - мат або кабель.

В цій ситуації, максимальна потужність теплої підлоги в квартирі системи не обмежена, враховуючи її теплоакумулюючі властивості.

Може використовуватися в комбінації з електропідлогою, яка є як додатковим так і базовим джерелом тепла.

Найбільш вимогливі покриття із натурального дерева, ламінату, паркету.

Як правило, у комбінації з ними можна застосовувати електричну підлогу, яка буде допоміжним джерелом тепла, з обмеженням максимальної температури, на поверхні, до 28°С.

Також, у цій ситуації, слід використовувати інфрачервону плівку або мати DeviDry, Comfort Heat CATE-80, які монтуються сухим способом, між підкладкою (при використанні інфрачервоної плівки) і підлоговим покриттям.

Управління може відбуватися за допомогою механічного або програмованого (для кожного дня тижня) терморегулятора, а також центральної системи управління з доступом до налаштувань через інтернет.

Для того, щоб підібрати оптимальний варіант та отримати безкоштовну консультацію – замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте за номером: 063 0564344


Заявка на безкоштовну консультацію