Як вибрати кабель для системи сніготанення?

Для організації систем сніготанення та антизледеніння, на тротуарах, сходах, даху, а також для обігріву труб можливе використання двох типів нагрівальних кабелів. Правильно вибраний кабель гарантує роботу системи протягом 20-30 років (резистивний).

Найбільш популярним, з нагрівальних кабелів для систем сніготанення є резистивний. Він має деякі особливості застосування та вибору, відносно тих рішень, які використовуються для підігріву теплої підлоги в приміщеннях.

Перша особливість – потужність. Якщо мова йде про обігрів відкритих майданчиків з метою стаювання снігу та льоду, необхідно, щоб потужність на один квадратний метр складала до 300 - 400 ват. Щоб отримати такі показники, потрібно змонтувати нагрівальний кабель з кроком 5 або 7.5 сантиметрів, в залежності від його потужності на один погонний метр. Фіксація із зазначеним кроком здійснюється за допомогою металевої монтажної стрічки. Також дані вимоги по потужності підходять для ситуацій, коли потрібно обігрівати край схилу даху (не водостоку!).

Якщо необхідно організувати обігрів водостоку, потужність повинна бути такою:

  • закрита водостічна труба, діаметром до 110 міліметрів - потужність на один погонний метр в діапазоні від 30 до 40 ват.
  • відкрита горизонтальна ринва, діаметром до 110 міліметрів – продуктивність, на один погонний метр 60 Вт.



Для обігріву труб водопостачання або каналізаційних труб потужність підбирається виходячи з діаметра труби і товщини утеплювача. Єдиного стандарту продуктивності у цій ситуації немає. Якщо вам необхідно підібрати нагрівальний дріт для цього завдання – залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам. Допоможемо правильно підібрати продуктивність системи та товщину утеплювача.

Друга особливість – можливість змонтувати її на відкритому повітрі з впливом прямих сонячних променів. Якщо, наприклад, потрібно організувати обігрів відкритих ринв, у специфікації обраного вами кабелю, має бути зазначено, що ізоляція стійка до ультрафіолетового випромінювання. Якщо для подібного завдання, підібрати той, який використовується для теплої підлоги – він незабаром вийде з ладу, через руйнування ізоляції.

Для управління резистивним нагрівальним проводом, при організації сніготанення та антизледеніння, потрібно використовувати терморегулятор.

Для управління системою, реалізованої на базі резистивного гріючого кабелю, слід використовувати терморегулятор для сніготанення.

Він може бути двох типів:

  • із датчиком температури
  • датчиком температури/вологості.

У першому випадку йдеться про більш доступні моделі. Однак, кабель буде знаходитись максимально довгий проміжок часу, під напругою. Відповідно, при обігріві істотних площ енергоспоживання буде максимальним. Другий тип терморегуляторів для антиобледеніння – з датчиком вологості. У цій ситуації, живлення на систему подаватиметься тільки за наявності опадів і вологості від снігу або льоду, які будуть танути. Регулятори цієї категорії дорожчі, але вони досить швидко окупаються, через менші експлуатаційні витрати.

Ще один тип - на основі саморегульованого кабелю. Застосовуються для обігріву водостоків. Принцип його роботи наступний - при досягненні близько нульової температури, провідники замикаються і він нагрівається, тим самим стаючи сніг або лід. Для управління ним використання терморегулятора є необов'язковим. Проте застосування регулятора знизить експлуатаційні витрати. Особливість саморегулівного гріючого кабелю, що різні частини однієї секції можуть бути в різних температурних умовах, без ймовірності виходу з ладу. На відміну від резистивного, який по всій його довжині повинен бути в однакових температурних умовах, для рівномірного тепловідведення. Інакше – він вийде з ладу.

Якщо у вас виникли питання або вам необхідно зробити розрахунок системи сніготанення - залиште заявку або зателефонуйте.


Заявка на безкоштовну консультацію