Як управляти теплими підлогами?

Принцип управління водяними та електричними теплими підлогами відрізняються. Якщо при керуванні водяними системами головним показником є ​​температура повітря в приміщенні. У випадку з електричною підлогою - робота може відбуватися, як за температурою повітря, так і підлоги. Все залежить від режиму експлуатації системи.

Але важливо відзначити, що якщо ви підібрали рішення для комфортного підігріву певних зон підлоги, використання в режимі єдиного джерела тепла, найчастіше неможливо. Це тому, що вимоги щодо потужності для цих ситуацій – різні. Проконсультуйтеся перед тим, як зупиняти вибір на тому чи іншому рішенні.




Управління електро теплою підлогою відбувається за допомогою терморегулятора. Він може комплектуватись термодатчиком підлоги або повітря. Або двома – одночасно. Все залежить від режиму використання.

Як правило, термодатчиком для контролю нагрівання підлоги оснащуються найпростіші механічні терморегулятори. Функціонал подібних регуляторів простий - підтримують задану температуру, до моменту поки ви не вимкнете подачу напруги, за допомогою кнопки. Видалене керування або програмування неможливо. Доступні, за ціною, механічні терморегулятори, з двома датчиками рідкість. Один з них – терморегулятор Warme.


Більш технічно оснащеними та просунутими є програмовані терморегулятори.

Вони мають дисплей на корпусі для відображення поточної інформації. У деяких моделей - екран сенсорний. Найсучасніші модифікації дозволяють керувати за допомогою смартфона віддалено.

Безперечна перевага - можливість запрограмувати включення та вимкнення теплої підлоги у певний час, у тому числі віддалено, не перебуваючи вдома. Завдяки цьому підвищується зручність у використанні, а також знижуються витрати на експлуатацію системи - економиться електроенергія.

Кілька слів щодо алгоритму роботи регулятора по термодатчику підлоги або повітря.


Термодатчик підлоги монтується в зоні рівномірного обігріву - рівновіддалено від жил гріючого кабелю (при використанні для управління кабельною системою обігріву). Відповідно, основним сигналом для подачі напруги на систему електричного підігріву - зниження температури, нижче заданого значення. Подібний алгоритм є актуальним для систем, які є додатковим джерелом тепла в приміщенні.

Якщо необхідно підтримувати певну температуру повітря в приміщенні - слід обирати терморегулятор з вбудованим датчиком температури повітря.


Також виробляються регулятори без термодатчиків, з інтервальним режимом подачі напруги (Devireg 527).

Крім того, окрема категорія механічних терморегуляторів з вбудованим в корпус термодатчиком (Devireg 531, OJ Electronics MTU2-1999, OJ Electronics OTN-1999) або з двома вбудованим + виносним термодатчиками повітря та підлоги (Devireg 532, Devireg 132, War .

Для отримання додаткової консультації або безкоштовного розрахунку теплої підлоги – замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте 0630564344.


Заявка на безкоштовну консультацію