Як у дерев'яному будинку зробити теплу підлогу?

Можливі два варіанти організації підігріву підлоги, залежно від типу енергії, яка використовується:

  • водяна від котла, зовнішнього джерела тепла;
  • електрична, від мережі.

Вибір залежить від наявності газу, інших джерел енергії, потужності електромережі, товщини пирога підлоги та інших умов.

Обидва згадані варіанти мають свої переваги та особливості установки.

Водяна. Найважливіше, щоб джерело енергії було більш економічним. Як правило, це повинен твердопаливний котел з можливістю спалювання, як пелет, брикетів так і звичайних дров. В обох випадках потрібно місце для зберігання пелет або дров. Друга особливість – необхідно приділяти певну увагу процесу топки та очищення топочної камери котла. Найбільш витратним, за часом, є варіант при топці дровами.

Якщо ж ви вирішили використовувати електричний котел - дуже уважно прорахуйте його вартість експлуатації та порівняйте з подібними показниками електричної теплої підлоги. Як правило – вони однакові. Але, комбінація електричний котел і водяна тепла підлога є більш дорогою, ніж електропідлога. А також менш гнучка по управлінню.

Які ж недоліки чи переваги має електрична тепла підлога?

Можливі недоліки – необхідна певна потужність мережі (не більше, ніж електрокотлу - часто на 10-20% менше), достатня для експлуатації даної системи, враховуючи її характеристики та тепло втрати приміщення.

Переваги:

  • простота та швидкість монтажу;
  • система має мінімум компонентів, завдяки чим забезпечується її надійність та простота при виборі обладнання;
  • можливість використання у якості, як головного так і додаткового джерела тепла.
  • великий вибір терморегуляторів (від механічних до керованих зі смартфона).

Як же в будинку з дерева монтується електропідлога, на що варто звернути увагу?

З чого варто почати – з проектної інформації щодо виду підлогового покриття на першому, другому та інших поверхах.

Не під всі види покриття може монтуватися електропідлога, яка буде використовуватися як основний обігрів, в приміщенні або будинку.

Найменш вибагливі покриття – керамічна плитка або керамограніт. У цій ситуації електропідлога може бути, як головним так і комфортним джерелом.

Вона може укладатися в стяжку (нагрівальний кабель) або безпосередньо в шар плиткового клею (гріючий мат).


Крім того, кахель має гарні теплоакумулюючі властивості.

Також, незалежно від виду покриття для підлоги, установку необхідно здійснювати відповідно до правил установки та експлуатації електрообладнання!

У ситуації, коли використовуватиметься дошка встановлена ​​на лагах, паркет або ламінат, не завжди допустима експлуатація теплої підлоги, в режимі основного обігріву.

Головна теплотехнічна відмінність, від плитки, цих покриттів – обмеження максимальної температури для уникнення пошкодження.

Електропідлога, під дошку, монтується між лагами (гріючий кабель).

Під ламінат, паркет, паркетну дошку – монтується кабель чи мат.

Також, можливе встановлення, сухим способом, між фінішною стяжкою та ламінатом – інфрачервоної плівки. 

Для того, щоб бути впевненим у тому, що продуктивності системи буде достатньо для обігріву, необхідно мати інформацію про реальні тепло втрати, зіставивши їх з потужністю системи.

Якщо у вас виникли додаткові питання або необхідно безкоштовно розрахувати теплу підлогу - залиште заявку на сайті або передзвоніть.

Заявка на безкоштовну консультацію