Як робити теплу підлогу в гаражі?

Електрична тепла підлога може застосовуватися у різних приміщеннях, у тому числі й у гаражі. Для того щоб правильно зробити вибір, необхідно визначитися з режимом використання та видом підлогового покриття, що використовується. Все досить просто.

У гаражах, найчастіше електропідлога застосовується, як основне джерело тепла, здатне підтримувати температуру повітря, на певному значенні. Відповідно, йдеться про використання теплої підлоги, у якості основного джерела тепла. Враховуючи наявність вологи на підлозі, в холодну пору року, найчастіше у якості підлогового покриття використовується керамічна плитка. Саме кахель є найбільш оптимальним варіантом, змонтованим поверх електропідлоги, тим більше підвищеної потужності, достатньої для обігріву приміщень з вищими тепловтратами.

Щодо вибору самого виду електричної теплої підлоги, яку можна змонтувати. Рекомендуємо зупинити свій вибір на одному з видів кабельних гріючих систем: гріючому маті або нагрівальному кабелі. Обидва працюють по технології резистивного нагрівального кабелю. Відмінність лише у способі монтажу. Сама технологія обігріву не нова та випробувана десятиліттями. Перші зразки були зроблені близько ста років тому компанією Nexans.

Гріючий кабель найчастіше встановлюється в шар цементно-піщаної стяжки, товщина якої становить від 3 до 5 сантиметрів. Завдяки тому, що провід може вироблятись у різних потужностях, а також шляхом зміни кроку укладання, можна отримати будь-яку потужність на квадратний метр. Достатню, як для підігріву підлогового покриття, так і для обігріву всього гаража в цілому. Так, наприклад, якщо електропідлога, забезпечуватиме лише підігрів підлоги, її потужність становитиме 130-160 ват, на квадратний метр. Якщо стоїть завдання за допомогою теплої підлоги, підтримувати комфортну температуру повітря в приміщенні, рекомендується потужність від 170 до 220 ват, на квадратний метр. Все залежить від параметрів приміщення та рівня тепловтрат. Також, при використанні у якості єдиного джерела тепла, площа монтажу повинна становити близько 70-80% відносно всієї площі.




Другим видом кабельного електричної теплої підлоги, яка набула широкого поширення, є гріючий мат. Він укладається безпосередньо на готову стяжку, в шар плиткового клею. Є гарним варіантом для ситуацій, коли цементно-піщана стяжка вже облаштована і залишилося лише змонтувати кахель. Виробляється в різних потужностях, що дозволяє використовувати його в різноманітних режимах: для комфортного або основного обігріву.

Важливо відзначити, що ефективність системи електропідлоги в першу чергу залежить від якості утеплення. Найбільш поширеними рішеннями є екструдований пінополістирол або поліуретанові утеплювачі. Якщо у вас залишилися питання щодо особливостей застосування електропідлоги – передзвоніть нам або залиште заявку на сайті.

Заявка на безкоштовну консультацію