Як робити теплу підлогу своїми руками?

Електрична тепла підлога буває різних різновидів і може монтуватися на різних етапах будівельних робіт та під різні види підлогових покриттів. Самостійний монтаж будь-якої системи електропідлоги можливий.

Однак є ряд особливостей, які необхідно враховувати для встановлення тієї чи іншої системи.

Найбільшого поширення набули кабельні системи обігріву, а саме: нагрівальний кабель і гріючий мат. І не дарма. Адже вони виробляються понад 80 років і показали високу ефективність та надійність. Родоначальником подібних систем електричного обігріву є компанія Nexans з Норвегії. Саме під цією торговою маркою були зроблені перші системи обігріву вже практично сто років тому.

Кабель та мат відрізняється за принципом монтажу. Мат монтується в шар плиткового клею на готову цементно-піщану стяжку. Кабель – у стяжку або, також, у шар плиткового клею.




Поверх обох систем можна укласти будь-який вид підлогового покриття - кахель, ламінат, паркет, лінолеум та інші. Безперечна перевага кабелю – більш доступна вартість порівняно з матом. Однак є ряд особливостей, які необхідно враховувати при самостійному монтажі. Насамперед – правильний вибір кроку укладання. Якщо мова йде про використання електропідлоги, в режимі комфортного обігріву, найчастіше кабель монтується з кроком 10 сантиметрів, за його потужності близько 15 - 17, ват на погонний метр. Що дає 150-170 ват, на кв. м. Якщо кабельна електропідлога, буде основним джерелом тепла, рекомендується крок укладання 7.5 або 10 сантиметрів, залежно від її потужності та співвідношення площі монтажу до всієї площі приміщення.

Гріючий мат представляє більш готове і просте в укладанні рішення, яке змонтувати самостійно максимально просто. Це завдяки тому, що технічно це тонкий нагрівальний кабель, який зафіксовано на синтетичній сітці. До того ж, сітка має самоклеючу основу. Необхідно ретельно очистити від пилу бетонну основу підлоги та прогрунтувати її. Надалі, зафіксувати мат та укласти зверху керамічну плитку. Нагрівальні мати виробляються різної потужності, що дозволяє застосовувати їх у різних режимах, а також у приміщеннях різного ступеня утеплення. Найпоширеніша потужність – 150 ват на кв м.

Незалежно від того, на чому ви зупинили свій вибір, на нагрівальному кабелі або маті, потрібно дотримуватись ще деяких простих правил. Перше - резистивний нагрівальний кабель або мат, не можна вкорочувати, обрізати. Як кабель, так і мат виготовляються в широкому асортименті по довжині та площі. Ви можете підібрати ту площу, яка вам потрібна. Крім того, після монтажу слід перевірити цілісність гріючої жили, шляхом вимірювання опору і зіставлення його з заявленим виробником показником.

Якщо вам необхідно зробити розрахунок теплої підлоги або потрібна інша консультація щодо її підбору - зателефонуйте нам. Допоможемо зробити правильний вибір.

Заявка на безкоштовну консультацію