Як провести електричну теплу підлогу?

Залежно від типу електропідлоги, її підключення, укладання та, відповідно, алгоритм проведення робіт буде різним. Так, наприклад, кабельні системи обігріву, такі як мат і нагрівальний кабель монтуються в шар будівельної суміші, однак мають різну конструкцію.

Чи потрібно підготуватися до монтажу? Попередньо необхідно визначити місце встановлення терморегулятора для теплої підлоги.

Всі моделі регуляторів встановлюються в стандартну монтажну коробку, яка використовується для вимикачів та розеток. Рідше трапляються моделі для монтажу безпосередньо на стіну (накладний). Нариклад, Devireg 130.

У цю точку необхідно підвести провід живлення, а також встановити дві гофри, діаметром не менше 16 міліметрів, кожна.

В одну з гофр буде заведений провід від самої електро підлоги. У другу гофротрубу – монтується виносний датчик температури підлоги, який встановлюється у зоні обігріву. Усі дроти, підключаються до відповідних клем терморегулятора. Для чого потрібно використати саме дві гофри? Якщо ж, використовувати одну тонку гофру, як для датчика температури так і для дроту живлення - витягти термодатчик іноді досить складно. І тим більше встановити новий.

Щодо підключення та укладання самої електропідлоги.

Перші два види, які набули найбільшого поширення, завдяки надійній технології та широкому асортименту – провідний (гріючий мат, нагрівальний кабель).

Кабель вимагає більш професійного та ретельного підходу. Хоча, як правило, після вивчення інструкцій та консультацій, і ця система без проблем може бути змонтована самостійно.



На що варто звернути увагу?

Перше - правильно підібраний крок монтажу. Він може бути від 7.5 до 12.5, в залежності від необхідної потужності на квадратний метр або потужності самого кабелю, товщини стяжки, тепло втрат приміщення, використання в режимі основного або комфортного підігріву підлоги, виду покриття для підлоги та інших факторів.

Якщо укласти кабель, з великим кроком, є ризик отримати зону не прогрівання або система не зможе вийти на задану температуру. Для того, щоб зробити правильний вибір, зателефонуйте нам.

Сам кабель фіксується за допомогою металевої монтажної стрічки, з кроком 2.5 сантиметри, рідше – 2 сантиметри.

Якщо ви зупинили свій вибір на тонкому кабелі, для укладання в шар плиткового клею правила ті ж. Крім того, що він може монтуватися не на металеву, а на ПВХ монтажну стрічку, за допомогою липучок.

Також, за типом конструкції, розрізняють два види:

  • одножильний;
  • двожильний.

Кожен має різний алгоритм укладання. Простіший - двожильний (не важливо де ви почали монтаж, і де його завершите).

При установці нагрівальних матів, ситуація простіше та монтаж відбувається швидше, оскільки кабель вже закріплено, на заводі, на сітці, котра, як правило, має саме клейку основу. Це найкращий варіант для монтажу своїми руками. Монтується в шар плиткового клею на готову чистову стяжку.

Також виготовляються моделі матів для сухої установки, під ламінат, паркет, паркетну дошку.

Останній, найпоширеніший вид електричної підлоги – інфрачервона плівка.

Їй установка вимагає певної підготовки, оскільки зона обігріву збирається вручну на місці. Включаючи з'єднання смуг, що гріють, їх ізоляцію, приєднання «холодного кінця» для підключення терморегулятора. Також необхідно гідроізолювати сам нагрівальний елемент. Інфрачервона плівка монтується винятково сухим способом. Укладання в шар будівельної суміші заборонено.

Для того щоб отримати відповіді на додаткові запитання або розрахувати теплу підлогу – залиште заявку на сайті, замовте зворотній дзвінок або зателефонуйте 063 0564344.

Заявка на безкоштовну консультацію