Як правильно зробити теплу підлогу в приватному будинку?

Підігрів підлоги в приватному будинку може бути реалізований різними способами, в залежності від джерела енергії, а саме:

  • водяна;
  • електрична.

Перший варіант, може бути змонтований за наявності котла, відповідної потужності, можливості прокладання та встановлення габаритних комунікацій. Крім того, монтаж більш трудомісткий і вимагає залучення професіоналів, на відміну від другого варіанта – електричної теплої підлоги.

Електричний підігрів має ряд переваг, за наявності необхідної потужності, а саме:

  • швидкість монтажу;
  • можливість самостійної установки;
  • широкий асортимент як самих систем так і терморегуляторів або центральної системи віддаленого управління.

Найбільш поширені такі його різновиди:

  • нагрівальний кабель;
  • гріючий мат;
  • інфрачервона плівка.


При виробництві, перших двох – застосована подібна технологія, а саме резистивний кабель, який нагрівається внаслідок протікання електричної енергії. Виробляються майже сто років. Зарекомендували себе, як надійні та безпечні системи (при дотриманні технології монтажу).

Провід призначений для монтажу в шар цементно-піщаної стяжки товщиною від 30 до 50 міліметрів. Важливо забезпечити однорідність стяжки, відсутність повітряних бульбашок і порожнеч.

Також, виробляється тонкий гріючий кабель, зменшеної потужності, який призначений для укладання, безпосередньо, в шар плиткового клею.

Кабель фіксується за допомогою металевої монтажної стрічки, яка дозволяє точно дотримуватися підібраного кроку. Завдяки подібній технології укладання, можна обрати потрібну потужність, в залежності від режиму експлуатації.

Деякі моделі, які монтуються в шар клею для плитки, фіксуються за допомогою спеціальної липкої стрічки (Woks 10).

Більш зручним, для монтажу, є гріючий мат, який представляє синтетичну або скловолоконну сітку, на котрій, на заводі, закріплений нагрівальний дріт.

Основні переваги:

  • простота монтажу (зокрема самостійного);
  • неможливість помилитися з кроком укладання кабелю, оскільки він вже закріплений до сітки, на заводі.

Обидва види кабельного нагріву представлені широким асортиментом, у різних цінових категоріях – від доступного до преміального.

Останнім типом електричної теплої підлоги, який отримав широку популярність, є інфрачервона плівка. Її вибір, також досить широкий, не більше різної ширини 50, 80 і 100 сантиметрів.

Вона встановлюється, сухим способом, на готову цементно-піщану стяжку, перед укладанням ламінату, паркету, паркетної дошки, ковроліну та інших покриттів. В залежності від вибраного виду фінішного покриття процес установки має різні нюанси. Головне завдання – захистити нагрівальний елемент від потрапляння вологи та механічного впливу. Оскільки плівковий обігрів, на відміну від кабельного, не має 100% герметичності, а також позбавлений заземлюючого контуру.

Електро підлога управляється за допомогою терморегулятора: механічного або програмованого.

Важливо! З метою зниження витрат на експлуатацію системи рекомендуємо якісно утеплити основу підлоги.

Якщо у вас виникли додаткові питання або необхідно розрахувати теплу підлогу – залиште заявку або зателефонуйте до 063 0564344.


Заявка на безкоштовну консультацію