Як працює тепла підлога електрична?

Будь-яка електрична тепла підлога працює за принципом замкнутої електричної мережі. У ролі гріючого елемента виступає резистивна жила чи карбонова паста, залежно від виду системи. У першому випадку йдеться про гріючий мат або кабель, у другому - інфрачервону плівку.

Як було згадано, технологія резистивного кабелю використовується в нагрівальному маті та кабелі. За конструкцією, вони бувають двожильними або одножильними. Частіше – жили дві.

Двожильний - відрізняється більш простим та швидким монтажем.

Неважливо де, ви закінчите його укладання. Повертати протилежний кінець до терморегулятора не потрібно.

Обидві жили з'єднані в герметичній муфті, що гарантує довговічну роботу системи.


Одножильний – необхідно зробити монтаж, таким чином, щоб обидва кінці проводу були виведені до регулятора.

Незалежно від кількості жил, зверху вони можуть бути по-різному ізольовані. Як правило, це пвх, алюмінієва захисна трубка, тефлонова ізоляція. Чим дорожчий кабель - тим краще тепловідведення має його ізоляція. Це впливає, як на ККД системи так і на надійність, при роботі в умовах недостатнього тепловідведення.

Для того щоб правильно підібрати електричну теплу підлогу - залиште заявку або зателефонуйте.




Відмінна особливість – завдяки певній довжині та опору має максимальну потужність.

Електропідлога (кабель і мат) виробляються різних площ та довжин. Завдяки чому можна підібрати потрібний комплект.

Важливе застереження. Не можна вкорочувати нагрівальний дріт або гріючий мат. Крім втрати герметичності можливий вихід із ладу внаслідок порушень технічних характеристик.


Також, чим коротший кабель - тим вища його потужність (зазвичай у значеннях не передбачених виробником). Зрозуміло, що при виході з ладу самостійно укороченої теплої підлоги умови офіційної гарантії не поширюються.

Наступний вид електричної теплої підлоги, який набув широкої популярності, завдяки доступній ціні - інфрачервона плівка. Роль нагрівального елемента виконує карбонова паста. Вона може бути нанесена смужками або суцільним шаром. Інфрачервона тепла підлога з суцільним нанесенням пасти не набула широкого поширення через вищу вартість.

Карбонова паста захищена ламінацією, з обох боків.

Найбільшого поширення набула інфрачервона плівка, яка вироблятиметься у вигляді готових комплектів (ProfiTherm Slims), площею від 0.5 до 15 квадратних метрів. У комплект, крім самої плівки, входять кліпси, з'єднувальні дроти, а також бітумна ізоляція.


Для того щоб нагрівання теплої підлоги, незалежно від її типу, відбувалося контрольовано – необхідно використовувати терморегулятор для теплої підлоги. Це може бути найпростіша модель, що дозволяє виключно ручне управління так і програмована, за допомогою якої можна встановити час включення та вимкнення системи, за графіком. Також, виробляються моделі з можливістю віддаленого керування із застосуванням встановленого на смартфон.


Принцип роботи будь-якого регулятора є простим. При досягненні певної температури (підлоги або повітря) відбувається увімкнення або вимкнення електропідлоги.

Якщо необхідно підтримувати певну температуру покриття для підлоги (комфортний підігрів), достатньо моделей з виносним термодатчиком підлоги. Якщо потрібно, щоб система підтримувала певну температуру повітря в приміщенні (єдине джерело тепла), необхідно, щоб регулятор комплектувався датчиком температури повітря.

Ви не знайшли відповіді на своє запитання? Залишіть заявку - проконсультуємо та допоможемо безкоштовно розрахувати теплу підлогу, враховуючи особливості приміщення та ваші побажання.

Заявка на безкоштовну консультацію