Як підключити теплу підлогу без терморегулятора?

Це питання задають при прагненні заощадити. Однак, використання електричної теплої підлоги без терморегулятора категорично не рекомендується. Завдання терморегулятора - забезпечити контрольоване нагрівання кабельної системи обігріву підлоги або інфрачервоної плівки.

Залежно від поставленого завдання, система теплої підлоги може бути як комфортним, так і додатковим джерелом тепла в приміщенні.

Відповідно, для того щоб забезпечити прогнозовану роботу, в тому чи іншому режимі, необхідно використовувати терморегулятор.

Якщо мова йде, наприклад, про системи сніготанення, завдання яких розтопити сніг і не пошкодити, оточуючі нагрівальний кабель, елементи (наприклад, при монтажі на даху) - використання терморегулятора, унеможливить сюрпризи у вигляді оплавленої пластикової водостічної труби та інших елементів.




Найчастіше, все ж таки, йдеться про електричну теплу підлогу, яка використовується в комбінації з різними покриттями, а також з різними завданнями (основне або додаткове джерело тепла). Що буде, якщо ці системи використовувати без терморегулятора? Коротко розглянемо принцип їх монтажу та роботи, для розуміння наслідків та можливості їх усунення, при експлуатації без терморегулятора. 

В основі будь-якої кабельної теплої підлоги лежить технологія резистивного нагрівального кабелю. Для користувача його принцип досить простий - кабель гріється весь час, коли на нього подано напругу. Чим довше період, протягом якого подається напруга – тим до більшої температури він може нагрітися. Це може бути від 40 до 70 градусів, залежно від типу теплої підлоги та виробника. Подібна температура може пошкодити не тільки покриття підлоги (якщо це ламінат або паркет), але й нашокодити усім меблям або предметам інтер'єру, які на ньому встановлені.

Саме щоб система працювала відповідно до поставлених завдань, і не було неприємних сюрпризів, використовуються терморегулятори для теплої підлоги. Вони, можуть комплектуватися одним або двома датчиками температури: підлоги або підлоги та повітря.


Найпростіші терморегулятори для теплої підлоги мають датчик температури підлоги. Це рішення застосовується для керування електропідлогою, яка використовується як комфортне джерело тепла, для підтримки необхідної температури підлогового покриття.

Якщо необхідно, щоб тепла підлога підтримувала на постійному рівні температуру повітря в приміщенні, тоді варто зупинити вибір на терморегуляторах, які оснащуються вбудованими в корпус датчиками температури повітря.

Подібна ситуація і у випадку з використанням інфрачервоної плівки. Без регулятора температури вона може нагрітися до 45-60 градусів С, в залежно від її виробника.


Що стосується особливостей експлуатації систем сніготанення та анти зледеніння, ситуація трохи інша. Для організації подібних рішень, використовується два види гріючого кабелю - резистивний і саморегульований. У першому випадку, застосування терморегулятора є обов'язковим. Це може бути як регулятор, укомплектований датчиком температури, або найбільш оснащені моделі – датчиком температури та вологості.


Заявка на безкоштовну консультацію