Як обрати теплу підлогу?

Для того, щоб очікування додаткового комфорту від електричної теплої підлоги були виправдані, необхідно правильно її підібрати, виходячи з технічних вимог та параметрів приміщення.


Слід виділити такі моменти, які необхідно враховувати під час вибору:

1. готовність цементно-піщаної стяжки;

2. підготовка основи підлоги;

3. вид підлогового покриття;

4. режим експлуатації;

5. площа монтажу;

6. можливості системи управління (терморегулятора).

 

Готовність цементно-піщаної стяжки.

 

Два варіанти: стяжка ще планується облаштовуватись або вже готова.

У першому випадку можна обрати нагрівальний кабель, який монтується безпосередньо в стяжку, товщиною від 3 до 5 сантиметрів. Послідовність наступна – до чорнової основи підлоги фіксується металева монтажна стрічка, за допомогою якої з певним кроком кріпиться нагрівальний кабель. Надалі – облаштовується цементно-піщана стяжка завтовшки від трьох до п'яти сантиметрів. Важливо відразу не включати систему, а почекати три - чотири тижні, до моменту, коли стяжка набере 100% міцності. Це дозволить уникнути тріщин і безпроблемної тривалої роботи системи.


Другий випадок – цементно-піщана стяжка вже облаштована та залишилося лише змонтувати підлогове покриття. В даному випадку, слід вибрати ту систему, яка буде мінімальною за висотою і може бути покладена в шар клею або безпосередньо під ламінат або паркет. У шар плиткового клею монтується нагрівальний мат або тонкий нагрівальний кабель. Товщина обох варіантів мінімальна (до 3-4 мм). Завдяки цьому, монтаж у плитковий клей відбувається без підвищення рівня покриття для підлоги. Ідеальний варіант для ситуацій, коли установку теплої підлоги спланували на етапі, коли вже стяжка готова і є обмеження по висоті покриття для підлоги, з урахуванням рівня установки дверей або інших елементів інтер'єру. Фактично ви отримуєте ефективну систему, яка займає миінімум місця. Якщо буде встановлюватися ламінат - слід обрати також компактну систему - інфрачервону плівку або спеціальний тонкий фольгований нагрівальний мат.


 

Важливо! Щодо термінів експлуатації. При дотриманні технології монтажу системи, на основі резистивного гріючого кабелю (нагрівальний мат, гріючий кабель) мають термін служби до 50 і більше років. Цю цифру підтверджено часом, зокрема компанією Nexans, яка почала виробляти подібні системи понад 100 років тому.

 

Підготовка основи підлоги.

 

Цьому етапу часто не приділяють потрібної уваги. Однак, у певних ситуаціях робота системи електричного підігріву підлоги буде неефективною, без попереднього утеплення. Насамперед, мова йде про холодні приміщення, такі як веранда, балкон, вхідна група. Найбільш оптимальним варіантом утеплення є екструдований пінополістирол завтовшки від двох до п'яти сантиметрів.

Якщо необхідно відразу на поверхню утеплювача змонтувати нагрівальний кабель, слід це зробити таким чином, щоб кабель не торкався поверхні утеплювача. Необхідно закріпити кабель на металеву сітку або зверху пінополістиролу зробити тонку стяжку, поверх якої здійснити монтаж системи.

 

Вид підлгового покриття.

 

Електричну теплу підлогу можна використовувати з багатьма видами підлогових покриттів. Винятком є ​​пробкове покриття (має високі теплоізолюючі характеристики, які істотно знижують ККД теплої підлоги), а також деякі види дерев'яних покриттів, які можуть деформуватися при впливі надмірного тепла.

Оптимальним варіантом є всі підлогові покриття, які мають високу теплопровідність – керамічна плитка, керамограніт, мармур.

Також досить часто в комбінації з електричною теплою підлогою використовується ламінат або паркет. До того ж, зараз, виробляються дані підлогові покриття для спільної експлуатації з теплою підлогою. Варто відзначити, що для укладання під ламінат можна використовувати практично всі види теплої підлоги – нагрівальний кабель (в стяжку товщиною від 3 до 5 сантиметрів), нагрівальний мат (у тонку стяжку) або інфрачервона плівка та спеціальний мат для сухого монтажу (для укладання на готову стяжку), сухим способом, під ламінат або паркет. Інфрачервона плівка монтується у сухих приміщеннях.


 

Режим експлуатації.

 

Найбільш часто зустрічаємою ситуацією, є використання електричної теплої підлоги як комфортного джерело тепла, для підтримки комфортної температури підлогового покриття. У цій ситуації достатньо мінімальної потужності, близько 150 ват на один квадратний метр. Це потужність більшості нагрівальних матів, тому цей вид електропідлоги максимально затребуваний. До того ж, саме мат максимально простий у монтажі і завдяки тому, що вже кабель змонтований на самокреючій сітці, з правильним кроком, неможливо його змонтувати неправильно (підібрати неправильний крок укладання). Також, подібну потужність (порядку 150-160 ват на один квадратний метр) можна одержати, змонтувавши деякі види гріючих кабелів у стяжку або плитковий клей (необхідно підібрати правильний крок монтажу).

Якщо, мається на увазі, що електрична тепла підлога буде основним джерелом тепла або використовуватися в приміщеннях з підвищеними втратами (вхідна група, веранда, балкон) слід вибрати систему, яка матиме потужність 175 або 200 ват на один погонний метр. Подібну потужність можна отримати, також змонтувавши деякі модифікації матів або нагрівальний кабель у стяжку або плитковий клей. Щодо нагрівального кабелю – змінюючи крок укладання, можна отримати різну потужність (від 150 до 250 і більше ват на один погонний метр).

Відповідно, електрична теплу підлогу, без обмежень, можна використовувати в різних режимах: комфортного, додаткового або єдиного джерела тепла.

 

Площа монтажу.

 

Важливо! Електрична тепла підлога монтується на вільній площі від меблів, встановленої впритул до підлоги або побутової техніки. Можливий монтаж під меблі, які мають ніжки висотою від 3 – 4 сантиметрів.

 

При монтажі теплої підлоги, яка буде комфортним джерелом тепла – його монтує у зонах, де необхідно забезпечити комфортний підігрів підлоги. Наприклад, на кухні, це – вздовж робочої зони та в обідній зоні.

Якщо електропідлога буде єдиним джерелом тепла, рекомендується щоб площа монтажу, відносно всієї площі приміщення, в приміщеннях, де є тепловтрати (через вікна, двері), була не менше 70-80%. Наприклад, якщо площа кімнати становить 10 кв. м., теплу підлогу необхідно змонтувати на площі 7-8 кв.

 

Можливості системи керування (терморегулятора).

 

Для керування електропідлогою необхідно використовувати терморегулятор. Експлуатацію електричної теплої підлоги без терморегулятора заборонено.

Можливості терморегулятора можуть бути різними.

Від простого механічного з простими органами управління (колесо для вибору температури та кнопка включення та вимикання) до просунутих, що дозволяють віддалено керувати системою за допомогою смартфона.

Також є рішення для інтеграції в «розумний» будинок.


 

Якщо у вас виникли питання щодо того, як вибрати теплу підлогу, залиште заявку на сайті або зателефонуйте +38 063 056 4344.


Заявка на безкоштовну консультацію