Як краще утеплити підлогу у квартирі?

Можливі кілька способів утеплення: пасивний, активний; комбінований (пасивний та активний).

Перший спосіб, може бути реалізований, як самостійний так і у якості підготовки до встановлення теплої підлоги (електричної або водяної).

У якості утеплювача рекомендуємо вибрати:

  • пінопластову крихту, яка заливається в цементно-піщану стяжку;
  • керамзит, також, монтується у стяжку;
  • екструдований пінополістирол.

Перші два підходи рекомендується застосовувати при суттєвій товщині стяжки – від 7 сантиметрів та вище. При заливанні, у шар мінімальної товщини – теплозберігаючий ефект буде несуттєвим. До того ж, в проектно холодних приміщеннях, це утеплення може бути недостатнім.

Третій – є найбільш тепло ефективним.

Рекомендована товщина екструдованого пінополістиролу, який використовується, різна, в залежності від тепловтрат.

Для теплих приміщень (кімнати, кухня, коридор санвузол) – 20 – 30 мм. Для холодних (балкон, лоджія) – не менше 50 міліметрів. Без попереднього утеплення монтувати системи обігріву підлоги не рекомендується.

Чим більша товщина утеплювача – тим нижче тепловтрати, що особливо важливо при використанні електропідлоги. Шляхом організації якісного утеплення можна знизити витрати на експлуатацію системи в кілька разів!


Наступний спосіб – активний. Шляхом використання систем теплої підлоги.

У квартирах з вертикальним розведенням труб центрального опалення, забороняється встановлювати системи водяного підігріву підлоги. Монтаж, іноді, дозволяється, при індивідуальному (горизонтальному розведенні) подачі теплоносія. Однак, у цій ситуації, необхідно врахувати ризик виникнення витоку води внаслідок неякісно виконаних робіт або пошкодження труби під час експлуатації.

Рекомендованим підігрівом є електрична тепла підлога, асортимент якої досить різноманітний, як і сфера застосування (у стяжку, в плитковий клей, під ламінат або паркет).

Вона має низку переваг:

  • можливість самостійної швидкої установки;
  • мінімальна кількість компонентів системи – довговічність та надійність;
  • можливо, підібрати електричний підігрів будь-якої потужності, залежно від ваших вимог та тепло втрат квартири;
  • просте управління (великий вибір різних по дизайну та функцій терморегуляторів).

Найбільшого поширення набули кабельні системи обігріву: нагрівальний мат або кабель. Мат призначений для монтажу у шар плиткового клею. Найчастіше використовують у якості додаткового джерела тепла, для підтримки комфортної температури підлогового покриття. Кабель, найчастіше, монтується в шар стяжки, рідше клею (тонкий кабель). Завдяки тому, що його можна монтувати з різним кроком - ідеально підходить для приміщень з підвищеними втратами, де необхідна система максимальної потужності.

Найбільш доцільним є комбіноване утеплення, а саме:

- Попередній монтаж утеплювача;

- Встановлення електропідлоги.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання або необхідно розрахувати теплу підлогу, залиште заявку на сайті або зателефонуйте 063 0564344.

Заявка на безкоштовну консультацію