Коли можна вмикати теплу підлогу після заливання стяжки?

Якщо йдеться про електричну теплу підлогу, яка монтується в цементно-піщану стяжку, включати таку систему відразу після заливання стяжки не можна. Залежно від її товщини необхідно почекати від двох до трьох тижнів. Товщина її може бути від 3 до 5 сантиметрів. 

Понад п'ять см. не рекомендується заливати, оскільки така система буде надто інертною – довго нагріватися і ККД знижуватиметься, з кожним додатковим сантиметром (якщо йдеться про товщину понад п'ять см. поверх електричної теплої підлоги). На відміну від водяної, де товщина цементно-піщаної стяжки може становити й десять сантиметрів.

На що ще варто звернути увагу в такому випадку? По периметру приміщення, слід використовувати демпферну стрічку, яка гаситиме розширення стяжки. Якщо її не використовувати - висока ймовірність виникнення тріщин. Особливо актуально це для приміщень, площа яких становить понад 10 кв. м. Також для кожної окремої площі підбирається своя товщина демпферної стрічки, яка зможе компенсувати розширення стяжки. Якщо товщина становить понад п'ять см., слід додавати пластифікатор, використання якого гарантуватиме відсутність тріщин.




Крім того, якщо в якості фінішного покриття для підлоги, буде використовуватися керамічна плитка, необхідно щоб вона була покладена на спеціальний плитковий клей, для теплої підлоги. Також потрібен час для того, щоб плитковий клей набрав стовідсоткової міцності — це до двох тижнів. Відповідно, варто почекати цей час і не вмикати теплу підлогу. Перевірити ж працездатність самої системи, можна вимірявши опір та зіставивши його із заводськими даними, вказаними на упаковці. Якщо показники збіглися – значить система не пошкоджена. Кожна кабельна тепла підлога має свій унікальний опір.

Ще кілька рекомендацій, відносно технології монтажу кабельних систем обігріву, в будівельні суміші - стяжку або плитковий клей. Важливо, щоб будівельна суміш, яка оточує нагрівальний елемент, не мала повітряних порожнеч та бульбашок. При попаданні гріючого кабелю, в повітряну камеру - він через деякий час перегрівається та виходить з ладу. Також, для підвищення ефективності електропідлоги та зниження експлуатаційних витрат, рекомендується, попереднє утеплення основи. 

Щоб зробити експлуатацію системи підігріву підлоги, максимально зручною, потрібно підібрати терморегулятор для теплої підлоги, який максимально точно відповідатиме функціональним вимогам та бути ергономічним. Так, наприклад, найсучасніші моделі, дозволяють керувати електро підлогою , зі смартфона.

Якщо виникли додаткові питання – залиште заявку або зателефонуйте. Допоможемо з вибором, а також розповімо про поточні акції та знижки.