Інфрачервона тепла підлога що це?

Досить часто при виборі електричної теплої підлоги виникає питання щодо особливостей застосування, режиму експлуатації та технології, яка використовується в тому чи іншому варіанті. І часто вибір відбувається у певному бюджеті, але при цьому хочеться отримати надійне обертання. Так буває?

Інфрачервона тепла підлога, набула поширення не так давно. І не дивно, адже це найдоступніший варіант із подібних систем. Але крім приємної ціни, також варто не забувати про її правильний вибір, виходячи з умов експлуатації, параметрів приміщення та виду покриття для підлоги.

Плівкова електропідлога, що це таке і на що варто звернути увагу?

Насамперед, при виборі цієї системи, слід врахувати умови експлуатації, зокрема вид підлогового покриття, разом з яким вона може застосовуватися.


Інфрачервона плівкова тепла підлога, призначена для укладання сухим способом. Монтувати її у шар будівельної суміші та у вологих приміщеннях – не рекомендується. Насамперед це пов'язано з тим, що інфрачервона підлога не є на 100% герметичною системою. Хоча, численні ролики у youtube та пости на форумі - свідчать про можливість її використання у вологих приміщеннях. Проте це не так. Оскільки, крім негерметичності, плівка немає заземлювального контуру. Тільки два проводи живлення - фаза і нуль. Якщо все робити згідно з правилами експлуатації електричних приладів - не можна встановлювати подібні рішення у ванній кімнаті, без заземлення.


Всі з'єднання робляться безпосередньо під час монтажу системи. Укладання ж, передбачає гідроізоляцію у вигляді поліетиленової плівки, у разі використання разом з ламінатом або паркетом. Або гіпсоволокнистої плити (для захисту від механічних пошкоджень), якщо мається на меті укладання м'якого покриття - лінолеуму або ковроліну. Знову ж таки, часто плівку укладають відразу ж під лінолеум. Робити так не можна. Це небезпечно – легко пошкодити.

Плівкова тепла підлога може використовуватися, як єдине або додаткове джерело тепла. У першому випадку, бажано щоб площа, на якій вона змонтована, була не менше 70% щодо всієї площі приміщення. Зверху зони монтажу електропідлоги, не рекомендується встановлювати меблі, без ніжок, або побутову техніку. Якщо не виконати цю умову – система може вийти з ладу через перегрівання, а ламінат або паркет деформуватися внаслідок впливу підвищеної температури.




Як альтернативу плівковій інфрачервоній підлозі, варто розглянути нагрівальний кабель або гріючий мат, які монтуються в шар стяжки.

У ситуації, якщо ви вирішили укласти кабельну теплу підлогу, на етапі, коли цементно-піщана стяжка вже облаштована – не проблема. Нагрівальний кабель можна змонтувати у штроби. Штроби рекомендується замазати клеєм для теплої підлоги. Гріючий кабель, буде дорожчий ніж плівка, але він має ряд переваг. Найголовніше з яких - гріючий кабель або нагрівальний мат, мають повну герметичність та заземлюючий контур. Вони виготовляються у вигляді готових комплектів, повністю виконаних на заводі. Дані види систем обігріву виробляються у світі, вже майже сто років і зарекомендували себе, як ті що мають високу надійність.

Якщо у вас ще залишилися питання, щодо інфрачервоного плівкового обігріву - залиште заявку або зателефонуйте. Постараємось на них відповісти.

Заявка на безкоштовну консультацію