Чому тепла підлога погано гріє?

Можливо кілька причин, які стосуються неправильної технології монтажу, підготовчого етапу, неправильного підбору системи, неправильного розташування датчика температури підлоги.


Перше – неправильний підбір системи. Підібрати потужність системи необхідно, виходячи з рекомендацій виробників, передбачуваного режиму використання. Якщо тепла підлога буде використовуватися як основне джерело тепла, необхідно, щоб дана система мала достатню потужність, а також площу монтажу. Йдеться про обігрів приміщення, з втратами через вікна, двері. Рідше - через стелю та підлогу. Найкращою ситуацією буде розрахунок тепловтрат конкретного приміщення і вибір потужності теплої підлоги виходячи з цих даних. За такого підходу, промаху з потужністю не буде. Якщо розрахункових даних про рівень тепловтрат немає – потужність має становити від 150 до 200 ват, на один квадратний метр, залежно від режиму використання. Друге – площа монтажу. Рекомендується, щоб площа монтажу була не менше 70% загальної площі приміщення, при використанні системи як єдиного джерела тепла. Якщо мова йде про використання теплої підлоги, як комфортного джерело тепла - площа монтажу не має значення.

Наступна причина поганого нагрівання системи електричної теплої підлоги – неправильно підібрана потужність. Для комфортного підігріву підлоги це може від 100 ват, залежно від типу підлогового покриття, що використовується. Для експлуатації як єдиного джерело тепла - від 170-180 ват, на один квадратний метр.




Найпоширеніша причина - неякісне або відсутність утеплення основи підлоги. Так, навіть для теплих приміщень, рекомендується утеплити основу підлоги, двома сантиметрами екструдованого пінополістиролу. Для холодних – не менше п'яти сантиметрів. Якщо у теплих приміщеннях (наприклад, квартира розташована на п'ятому поверсі), це не матиме серйозних наслідків, у вигляді невиходу системи на необхідну температуру, у холодних – велика можливість отримати негативний результат.


Найпоширенішою причиною поганого нагрівання підлоги, особливо в новобудовах, є знижена напруга в мережі. Перед тим, як дзвонити в сервіс, перевірте, яка напруга подається в квартиру. Можливо, всі питання одразу відпадуть. Варто відзначити, що у великих містах, частою є інша ситуація - підвищена напруга. На 230, наприклад 240 вольт. Кабельна електрична тепла підлога розрахована на роботу і на підвищеній напрузі. Чим вище напруга - тим більша потужність електричної теплої підлоги.


Також, часто зустрічаємою ситуацією є неправильне розташування датчика температури підлоги. Як це відбувається? При монтажі теплої підлоги, гофротрубку, в якій розташований термодатчик, не зафіксували і вона зрушила. Хоча, правильний монтаж передбачає її рівновіддалене розташування від жил, що гріють - в зоні рівномірного обігріву. Які наслідки ситуації, коли датчик зрушив до нагрівального кабелю? Температура в зоні рівномірного нагрівання нижче, ніж ви встановили на терморегуляторі.


Також, при заливанні теплої підлоги у стяжку, діють інші вимоги щодо товщини самої стяжки. Цей показник повинен бути в межах від 3 до 5 сантиметрів, на відміну від водяної теплої підлоги, коли рекомендується більш товста стяжка. Якщо ви, наприклад, заллєте нагрівальний кабель у стяжку завтовшки десять сантиметрів - вона може не прогріти поверхню підлоги до потрібної температури.

Якщо ви вирішили самостійно здійснити монтаж електричної теплої підлоги, зв'яжіться з нами. Проконсультуємо як правильно це зробити, щоб не припуститися помилки.

Також, допоможемо підібрати саме ту систему, яка буде відповідати режиму експлуатації та параметрам приміщення.


Заявка на безкоштовну консультацію