Чому не можна встановлювати теплу підлогу у спальні?

Неправильно підібрані системи електрообігріву підлоги можуть мати підвищене значення рівня електромагнітного поля.

Як правило, подібні випадки бувають при використанні гріючого кабелю, призначеного для систем сніготанення, у якості електричної теплої підлоги.

Чому так може статися?

Кабель, призначений для систем сніготанення та антиобледеніння, у деяких виробників, має менш ефективний екран, котрий захищає від розповсюдження електромагнітного поля.




Чи є економія при використанні такого кабелю в приміщенні? Можливо, якщо мова йде про одножильному нагрівальному кабелі.

Але, ви не заощадите надто багато. Краще придбати більш бюджетне рішення, але призначене для експлуатації в житловому приміщенні.

Системи електричного обігріву дротового обігріву, як правило, відповідають стандарту EN 50366 2003, котрим регламентується рівень магнітного поля. Його значення при вимірюванні на відстані 50 см, від рівня монтажу електро підлоги, не повинно перевищувати 50 T (мікротесла).


Більшість побутових електроприладів, що використовуються нами повсякденно, мають значення магнітного поля, вище ніж у електричної підлоги.

Нариклад:

- електрична бритва – від 20 до 1000 т;

- електричний чайник – від 3 до 25 T;

- Комп'ютер до 1 T;

- фен до 2000 т;

- пилосос, мікрохвильова піч – 1000 T;

- Провід живлення, не працюючого електроприладу - 0.7 T.

Магнітне поле землі складає від 25 до 700 т.

У той же час, правильно підібраний мат або кабель, призначений для використання в якості системи обігріву житлового приміщення, має значення в межах - від 1.5 до 45 T.


Чим якісніше виконано захисний екран, всередину якого поміщені гріючі жили – тим нижчий рівень випромінювання.

У провідних виробників екран виготовлено з тефлону та полівінілхлориду. Або іншої комбінації матеріалів, які забезпечують максимальний захист.

Завдяки цьому більшість гріючих кабелів, створюють магнітне поле в межах 0.2 – 0.3 T.


Дані величини – абсолютно безпечні та невідчутні людиною, зафіксувати, які можна лише спеціальним обладнанням.

Також, безпека електричної підлоги, безпосередньо залежить від дотримання технології монтажу.

Кабельна тепла підлога повинна бути змонтована в стяжку або плитковий клей. Укорочувати гріючий кабель – заборонено. Також, після завершення монтажу, установки фінішного покриття, необхідно перевірити цілісність системи обігріву. Необхідно обов'язково підключити заземлений екран.

Інфрачервону плівку не рекомендується монтувати у вологих приміщеннях або в шар плиткового клею, стяжки. Допустимий лише сухий спосіб монтажу, під ламінат, паркет, лінолеум, ковролін.


Важливо захистити плівку від попадання води, механічного впливу (при установці під лінолеум або ковролін).

Усі роботи з монтажу повинні виконуватись фахівцями.

Консультанти нашого магазину допоможуть підібрати найкращий варіант теплої підлоги, відповідно до ваших побажань та конфігурації приміщення.


Заявка на безкоштовну консультацію