Чи можна плівкову теплу підлога укладати під плитку?

Якщо відповісти, коротко – не можна. Але чому? Адже часто зустрічаються ролики в youtube, на яких покроково розповідається, як це робити. Головний аргумент – не герметичність системи, небезпека.

Чому це застосування має популярність? Відповість проста - є максимально доступним. Але, в цьому випадку, рекомендуються придбати навіть найдоступнішу кабельну систему обігріву, яка буде не набагато дорожчою, ніж використовувати плівковий обігрів, змонтований таким чином.

Для того щоб експлуатація електричних систем обігріву була безпечною в приміщенні з підвищеною вологістю, необхідно дотримуватися простих, але дуже важливих вимог:

використовувати лише герметичні рішення, повністю виконані у заводських умовах;

наявність заземлювального контуру;

ремонтопридатність.

Інфрачервона підлога не має герметичних з'єднань, оскільки, в процесі установки вона ріжеться на смужки, які з'єднуються між собою майстром, за допомогою проводів та затискачів (клемм) приєднаних до струмопровідних шин. Ізоляція клем відбувається за допомогою бітумної стрічки (ізоляції). Завдання ізоляції - нівелювати нагрівання клем у разі їх неправильного монтажу. Рекомендований спосіб монтажу – сухий, під плаваючі покриття – ламінат або паркет на готову стяжку. Укладати у шар будівельної суміші – заборонено.

Плівкову підлогу, рекомендується ізолювати від попадання вологи, з використанням поліетилену (плівка), що укладається зверху та знизу нагрівального елемента.

Відповідно, вона не має заземлюючого контуру. Є тільки дві клеми для підключення до двофазної мережі: фаза, нуль.

Якщо, все-таки, знехтували безпекою і встановили її під кахель, у разі виходу з ладу, можливість ремонту відсутня. Оскільки неможливо точно визначити місце поломки.

Якщо ви, все-таки, вирішили встановити плівкову підлогу - необхідно її ретельно ізолювати від псування та проникнення вологи.

Із захистом від попадання рідини не все так однозначно і просто, особливо в панельних будинках, коли вода на гріючий елемент, може потрапити через стики в панелях. Або ж, при неякісно покладеній керамічній плитці або залитій стяжці.

Наприклад: для установки був використаний клей без додавання пластифкіатора (на упаковці плиткового клею повинна бути позначка «для теплої підлоги»).

Як наслідок – утворюються тріщини, клей нещільно «лежить».




При виході інфрачервоної підлоги, через проникнення рідини практично неможливо її, надалі відремонтувати, без зняття підлогового покриття.

Більш ремонтопридатним видом електропідлоги є кабельний обігрів (нагрівальний кабель, гріючий мат). Ці рішення виготовляються у виді герметичних, виконаних на заводі, готових комплектів. Багато виробників перед упаковкою, здійснюють передпродажну перевірку їх на герметичність, у водяних ваннах, під високою напругою.

Також, кабельна підлога має високий рівень ремонтопридатності.

Відновлення працездатності відбувається локально:

- визначається місце пошкодження;

- локально, знімається одна плитка;

- на пошкоджене місце встановлюється ремонтна муфта.

Гарантія на кабельні системи обігріву – до 20 років. Термін експлуатації – до 60 років.

Виробляються і безперервно експлуатується близько ста років. За цей проміжок часу технологія глобально не змінилася. У якості нагрівального елементу використовується резистивний нагрівальний кабель.

Дотримуючись технології монтажу - електрична тепла підлога буде служити довго і безвідмовно.

Якщо у вас виникли питання або необхідно розрахувати теплу підлогу - зателефонуйте або залиште заявку на сайті. Відповімо на всі питання.

Заявка на безкоштовну консультацію