Чи можна обрізати нагрівальний мат?

Якщо коротко відповісти на запитання – ні. При виборі комплекту теплої підлоги необхідно приділити особливу увагу вибору площі. Не поспішайте! Що ж робити, якщо почали укладання, а зайвим виявився метр мату?

Варіантів кілька. Перший – модифікувати мат, змінивши крок укладання кабелю, на синтетичній сітці, зменшивши його. Для цього потрібно прибрати "зайву" сітку, яка знаходиться між витками кабелю. Що в результаті ви отримаєте? Наприклад, якщо "з коробки" гріючий мат, мав потужність 150 ват, на один квадратний метр, після такого удосконалення потужність збільшиться. Малоймовірно, що її показник буде вищим за 180 або навіть 200 ват, на один квадратний метр. Що цілком припустимо, тому що виробляються мати і такої потужності.

Куди ще можна подіти зайвий мат? Можна завести на стіну в місце, де буде розташована вішалка для рушників. Як результат – душові рушники будуть завжди сухі.

Чому ж не можна різати мат, незважаючи на те, що у youtube зустрічається інформація про те, як це робити правильно? Кожен комплект будь-якої системи на основі резистивного кабелю, підбирається таким чином, щоб комбінуючи опір і довжину отримати потрібну потужність, на один квадратний або погонний метр (якщо йдеться про нагрівальний кабель). 

Якщо ви зробили кабель коротшим - зросте потужність на один погонний або квадратний метр. Її показник може бути поза передбаченою виробником. Як результат - перегрів системи та вихід її з ладу.

Варто відзначити, що системи на основі резистивного нагрівального кабелю особливо надійні. Цій технології близько ста років і правильно змонтований нагрівальний мат, здатний послужити до 60 років.

Отже, важливо підібрати площу монтажу. Вона визначається таким чином - від загальної площі віднімаємо площу де будуть встановлені меблі впритул до підлоги або побутова техніка. Допускається установка в місцях, де стоять меблі з ніжками висотою від 3-4 сантиметрів.




Конструктивно нагрівальні мати продаються у форматі готового, для монтажу, комплекту.

Він складається з:

  • синтетичної сітки, шириною 50 см та довжиною до 30 метрів;
  • тонкого нагрівального кабелю, який із фіксованим кроком закріплено на сітці;
  • дроти для підключення до терморегулятора, який з'єднаний з гріючим проводом, за допомогою муфтового або без муфтового герметичного з'єднання.

Як правило, гріючий кабель - двожильний. Обидві жили герметично з'єднуються одна з одною, за допомогою кінцевої муфти. Тепла підлога має максимальну потужність завдяки тому, що гріючий кабель має певну довжину, а також надійні герметичні з'єднання.


Висновок.

Якщо ви помилилися і придбали мат більшої довжини, ніж потрібно - не можна обрізати провід.

Наслідки:

  • Порушення герметичності кінцевої або сполучної муфти - втрата працездатності;
  • Втрата гарантії;
  • Зміна потужності та як наслідок - можливий вихід з ладу.

Допустимим є скорочення кроку монтажу дроту, шляхом вирізання частини синтетичної сітки.

Перед проведенням цієї операції – проконсультуйтеся зі спеціалістом.

Якщо ви не знайшли відповідь на питання, яке вас цікавить - залиште заявку на сайті або зателефонуйте.

Заявка на безкоштовну консультацію